Важни статии, които предоставят актуална информация и анализи по ключови теми в киберсигурността.
Изкуственият интелект (AI) се развива с невероятна скорост, но как всъщност „разсъждава“? Какви механизми използва, за да обработва информация и взема решения? В тази статия ще разгледаме основните модели…
Изборът на VPN решение е критичен за защита на вашите данни. В тази статия сравняваме WireGuard™ и Fortinet® VPN от гледна точка на криптография, уязвимости, удостоверяване и устойчивост срещу атаки.
Научете как Законът за киберсигурност и директивата НИС 2 ще повлияят на бизнеса в България. Открийте важните промени, стратегии за подготовка и ползите от обучения по NISII. Бъдете в крак с изискванията…
Разбиването на пароли е процес, при който злонамерени лица използват различни методи за достъп до защитена информация
Digital Operational Resilience Act (DORA) е регламент, който има за цел да засили дигиталната устойчивост на финансовия сектор в ЕС, като въведе ясни изисквания за управление на рисковете
Критична уязвимост в популярния плъгин за WordPress, WPML: Какво трябва да знаете и как да се защитите
Тази статия предоставя цялостно ръководство за малки и средни предприятия (МСП) в България относно защитата на личните данни според GDPR. Включва новите изисквания, статистика за наложени санкции, практични…
Когато една организация знае, че софтуерът е уязвим, тя се фокусира върху поправянето на системите, за да намали риска. По същия начин, когато технологията за сигурност е остаряла, по-новите версии запълват…
В днешната дигитална епоха измамите се развиват със застрашителни темпове. Профилите на жертвите, които преди се отнасяха предимно за възрастни и немощни хора, сега включват и по-млади, напълно функциониращи…
В ерата на цифровата революция, в която живеем, темата за поверителността на личната информация става все по-актуална и значима. Отваряме браузъра на нашия компютър, използваме социални мрежи, търсим информация…
Според актуално проучване, проведено от HP Fortify, 70% от 10-те най-използвани устройства от технологията „Интернет на нещата“ притежават значителни пропуски в сигурността или по-точно – 250 на брой.
Значително по-малко шум се вдига около заплахите, отправяни спрямо сигурността на отделни лица, оставяйки впечатление за фалшиво спокойствие и надеждност.